Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

Kategorijā "Bērnu rehabilitācija centrā "Poga""

Bērniem, kuriem ir kustību traucējumi rokās, ir neizsakāmi grūti satvert priekšmetus, pacelt krūzīti, lai padzertos vai vienkārši uzzīmētu saulīti. Bieži vien viņi paši nespēj paēst un veikt pašaprūpes darbības kā apģērbties, izķemmēt matus vai uzvilkt zeķītes. Šo bērniņu rociņas varbūt nekad nebūs tādas kā veseliem cilvēkiem, taču ir iespējams viņiem palīdzēt pielāgoties ikdienas vajadzībām.

Ergoterapija ir terapijas veids, kas palīdz bērniem un jauniešiem ar dažāda veida traucējumiem attīstīt savu spēju potenciālu fiziskajā, emocionālajā un sociālajā jomā (spēlēšanās iemaņas, prasmes, kas nepieciešamas bērnudārzā, skolā, u.c.). Ergoterapeitam terapijas ietvaros ir iespēja izgatavot konkrētam bērnam pielāgotas ortozes rokām, kas ļauj bērnam veikt ikdienišķas kustības un palīdz bērniem būt neatkarīgiem. Piemēram, uzsmērēt sviestu uz maizes vai satvert zobu birsti, lai iztīrītu zobus. Šādas individuāli izgatavotas ortozes mazina locītavu deformāciju, noņem sāpes un neļauj veidoties saaugumiem un uztur kustību apjomu locītavās.

Rehabilitācijas centra “Poga” ergoterapijas kabinetā mazie pacienti mācās veikt ikdienišķas praktiskas lietas un caur dažādām aizraujošām darbībām attīsta roku pirkstu sīko motoriku. Te bērni stāda tomātus, šuj lellēm apģērbus un pat cep pankūkas. 

Vienas ergoterapijas nodarbības izmaksas ir 25 eiro. Ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionālajiem traucējumiem, katrs cents ir nozīmīgs, tādēļ valsts neapmaksātajām nodarbībām nepieciešams līdzcilvēku atbalsts.

Palīdzēsim mazajām rociņām!

Projekts ievietots portālā 25.02.2020

TVNET un Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. TVNET un Ziedot.lv nekāda veida administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.